Zimní sezóna ještě nekončí, lyžovat by se mohlo i po Velikonocích

18.03.2015 14:09

Ještě jste si tuhle zimu nestihli pořádně zalyžovat?  Sněhové zásoby a chladnější počasí, které nás ještě čeká, zřejmě prodlouží šance na poslední lyžování. V Peci pod Sněžkou, která je součástí největšího SkiResortu Černá Hora - Pec,  by měly jet vleky ještě i týden po Velikonocích. Pec je totiž, díky své geografické poloze, jedno z míst, kde se v Krkonoších drží sníh nejdéle a místí SkiResort svahy pečlivě upravuje až do poslední chvíle.

Díky chladným nocím by tak na lyžaře mohlo čekat kvalitní lyžování zejména v dopoledních hodinách, odpoledne bude sníh již těžší. Přesto si však mnoho lyžařů nedokáže odepřít jedinečný zážitek jarního lyžování, kdy denní teploty dosahují i 15°C, sluníčko příjemně hřeje a dny jsou konečně mnohem delší. To platí dvojnásob pro běžkaře, pro které SkiResort stále upravuje běžecké tratě na hřebenech Krkonoš.

Dalším podpůrným faktorem pro jarní lyžování jsou nízké mimosezónní ceny a malý počet lidí na sjezdovkách. Tomu se přizpůsobují i ostatní související služby.  "Náš hotel úzce spolupracuje se SkiResortem. Díky tomu dokážeme našim hostům na poslední lyžování nabídnout atraktivní ceny pobytů se skipasy, ale i bez nich. Stále dobré lyžařské podmínky jsou předzvěstí slušného zájmu i v dalších týdnech," řekl Karel Rada, ředitel hotelu Horizontv Peci pod Sněžkou.