Zážitková gastronomie v Peci pod Sněžkou

18.02.2013 22:25

Konají se jenom jednou za rok a trvají pouhé 3 dny, zážitek však zůstává na celý rok. Gastronomické dny šéfkuchaře hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, Jiřího Švestky, jsou rok od roku oblíbenější. Není také divu, kde jinde můžete v jednom dni zažít třeba vyjížďku se psím spřežením nebo výšlap na Sněžku s průvodcem a sněžnicemi, po návratu zajít do bazénu, vířivky či sauny, pak na masáž a k večeři si dát třeba:

  • NOČKY Z DOMÁCÍ PAŠTIKY podávané s jablečným chutney, jako předkrm.
  • JEHNĚČÍ KÝTU MARINOVANOU V ZELENINĚ A BÍLÉM VÍNĚ, pečenou na rozmarýnu a česneku, podávanou na bramborových gnocchi se špenátovým auzzo, jako hlavní chod.
  • A na závěr si dát KÁVOVOU PANNA COTTU s přelivem z vaječného koňaku, doplněnou jahodovým dipem.


Večer pak uzavřít dobrým drinkem či koktejlem ve SKY CLUBU 18, v nejvyšším patře hotelu. Tak tuto kombinaci lze zažít pouze na konci února 22.2.–24.2.2013 a  pouze v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou.

Vrchol hned na začátku – pátek 22.2.2013
Pro opravdové gurmány je hned v pátek připraven zážitkový večer, zahrnující degustaci moravských vín od společnosti Vinné sklepy Valtice, doplněnou pětichodovým menu, sestaveným z vybraných gastronomických specialit. Jednotlivé delikatesy průběžně okomentují hlavní technolog Vinných sklepů Valtice Slávek Matocha a šéfkuchař hotelu Horizont Jiří Švestka. Rezervace předem je zde nutností.

Více informací na www.hotelhorizont.cz.