Zážitková gastronomie hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou

30.10.2014 12:04

Milovníci dobrého jídla a vína si opět přijdou na své na konci listopadu. O víkendu 28. 11. - 30. 11. 2014 se v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou konají již 9. Gastronomické dny šéfkuchaře Jiřího Švestky. Probíhají jednou ročně, trvají pouhé tři dny, ale zážitek zůstává na celý rok, stejně jako zájem přijet i příště a zvědavost, co šéfkuchař Švestka připraví tentokrát.

Snoubení pokrmů s víny

Vrcholem Gastronomických dnů je páteční a sobotní večer, kdy bude servírováno pětichodové degustační menu snoubené s pečlivě vybranými víny. Každý večer má přitom své originální menu, doplněné moravskými víny z Vinařství Na Soutoku a víny z Nového světa, která dováží společnost Vinicola. Jednotlivé chody průběžně osobně okomentují šéfkuchař hotelu Horizont Jiří Švestka a Přemysl Průša, obchodní ředitel společnosti Vinicola s.r.o., která vlastní i Vinařství Na Soutoku.

 

Kdo by večerní degustace nestihl, může si v HORIZONT café&restaurantu od pátku do neděle užívat nejen vybrané pokrmy z degustačního menu, ale i další speciality, připravované kuchařským týmem hotelu Horizont exkluzivně pro tento víkend.