Začíná sezóna u Máchova jezera

23.06.2015 09:18

Po loňském vypouštění a modernizaci výpustě je Máchovo jezero opět v plné kráse. Voda je nádherně čistá, pláže a související služby skvěle připraveny na příliv letních rekreantů a koupání či jiným vodním hrátkám již nic nebrání. Snad jen trochu letnější počasí, ale i to by se v červenci mělo dle aktuálních předpovědí zlepšit.

Suchá zima a minimum jarních srážek zapříčinily pomalejší napouštění jezera. Tím utrpěla lodní doprava na Máchově jezeře, kterou zde provozuje společnost Regata Máchovo jezero, a.s. "Proto, abychom mohli s loděmi vyplout, nám ještě pár centimetrů vodního sloupce chybí. Věříme však, že se situace brzy zlepší a počátkem prázdnin zahájíme jak pravidelnou lodní přepravu, tak i výletní okružní plavby po jezeře, které jsou nejen rekreanty velmi oblíbené. Koupání je však výborné již nyní a díky nižší hladině máme dokonce o něco větší písečné pláže," řekl Vladimír Reichert, ředitel Regaty Máchovo jezero, která kromě lodní dopravy provozuje i dvě ze čtyř místních pláží a oblíbený kemp Klůček.

Flotila Máchova jezera čítá celkem čtyři výletní lodě, jejichž historie sahá až do dvacátých let minulého století. Největší Máj nedávno prošel generální opravou, a na vodu byl slavnostně spuštěn na jaře loňského roku. Jeho kapacita je až 250 pasažérů a po rekonstrukci se stal nejžádanějším plavidlem na Máchově jezeře, a to jak pro turisty, tak při firemních akcích, soukromých oslavách či svatbách.

Více informací na www.regatamachovojezero.cz