Vinobraní u Máchova jezera hlásí rekordní návštěvnost

01.09.2014 11:19

V sobotu 30. srpna se v areálu hotelu Port uskutečnil již třetí ročník populární akce Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti. Více než 2000 návštěvníků si pochutnalo na burčáku z odrůdy Irsai Oliver, který vinařství Chậteau Valtice – Vinné sklepy Valtice sklidilo z jejich vlastních vinohradů s názvem „Pod slunným vrchem“ v Dolních Dunajovicích na Moravě. Chybět nesměl ani stále populárnější růžový burčák, který byl z odrůdy Modrý Portugal z viniční trati Hintertály. Hrozny se sklízely v úterý 26.8. a měly cukernatost 17 stupňů.  Prodalo se všech 1140 litrů burčáku, který valtičtí na akci dovezli, z toho 800 litrů připadlo na burčák bílý a 340 na růžový.

 
Koštoval se i Tramín žlutý
Burčáky byly doplněny o 16 druhů prémiových vín z Vinných sklepů Valtice a z Vinařství Kovacs. Mimo tradičních moravských odrůd, jakými jsou Veltlínské zelené, Müller Thurgau nebo stále vzácnější odrůda Neuburské, mohli návštěvníci ochutnat v posledních letech velmi oblíbenou odrůdu Pálava nebo unikátní odrůdu, kterou mají v České republice jen  ve vinařství Chậteau Valtice, a tou je odrůda Tramín žlutý.

Atmosféra jedna báseň

Většina návštěvníků šla k Máchovu jezeru najisto a ani letos nebyli zklamáni. Hotelu Port, hlavnímu organizátorovi celé akce, se opět podařilo připravit skvělou zábavu. Na pódiu přímo na břehu jezera se střídala moravská cimbálová muzika Fjertůšek s místní skupinou NaEx-band. Vybraná vína a burčáky doplnil kulinářský tým hotelu Port o výtečné občerstvení. Oblíbenou atrakcí byly i letos okružní plavby výletní lodí Hynek po Máchově jezeře, které byly navíc zcela zdarma. Mrazírny Agrimex na svém stánku nabízely nejen mražené ovocné speciality značky Dione, vyráběné pouze z čerstvého ovoce, ale i skvělé pokrmy z české mražené zeleniny.

Autobus se hrál dvakrát

Spousta zábavy čekala na ty nejmenší. Ve velké dětské soutěži, které se zúčastnilo 354 dětí, vyhrával každý. Vrcholem bylo slosování soutěžních kartiček, ze kterého si výherci odnášeli atraktivní ceny jak pro děti, tak i pro dospělé. Pověstnou třešničkou bylo představení dětského divadla Minor z Prahy. Originální hru „Autobus“ zahráli herci hned dvakrát a to přímo v autobusu, kterým na akci přijeli.