Světový pohár v lyžování FIS Masters Cup se vrací do Pece

16.02.2017 08:00

Po loňském mimořádném Mistrovství světa kategorie Masters, které proběhlo ve Špindlerově Mlýně, se letos opět můžeme těšit na již 12. ročník Světového poháru této kategorie. Je naplánován na 4. a 5. března a pojede se tradičně v Peci pod Sněžkou na sjezdovkách Javor. 

V sobotu 4.3. na Javoru III proběhne dvoukolový slalom a v neděli se pak v jednokolovém obřím slalomu na Javoru I utkají dvě mužské kategorie, mladší muži kategorie A a starší kategorie B, a také ženy za kategorii C. Aktuální sněhové podmínky jsou vynikající a měly by vydržet až do začátku března. Skvělou kondici tratí bude jako při předešlých ročnících zajišťovat SkiResort ČERNÁ HORA - PEC, který je spolu s městem Pec pod Sněžkou a hotelem Horizont významným partnerem této divácky atraktivní akce. V hotelu Horizont je většina účastníků nejen ubytována, ale proběhne zde i oblíbený společenský večer spojený s vyhlášením výsledků slalomu.

FIS Masters v Peci pod Sněžkou
Historie konání FIS Masters Cupu v Peci sahá až do roku 2008. Závodů se účastní muži i ženy ve věku 30 let+ ve věkových kategoriích odstupňovaných po 5 letech. V letošním ročníku se očekává účast minimálně 200 závodníků z 18 zemí světa včetně silného domácího zastoupení. Účast v závodech přijali reprezentanti z Austrálie, USA, ale třeba i z Kazachstánu. Roli mezinárodního technického delegáta pro letošní sezonu přijal bývalý československý reprezentant Miloslav Sochor, sám rodák a výrazná osobnost Pece pod Sněžkou.

Doufáme, že se budeme těšit i z účasti předsedy FIS Masters, brazilce pana Stefana Arnholda. S počtem závodníků, kvalitou připravených tratí a celkovou organizací, s tím problém nemáme, vždy je však určitým rizikem kvalita počasí,“ říká za hlavního organizátora závodu jednatelka společnosti SJ SKI, s.r.o. Iva Kárníková a dodává „Základní informace zájemcům, kteří nebudou mít možnost se letos akce sami zúčastnit, opět přinesou celorepubliková i regionální media, která jsou již leta našimi významnými partnery. Je vidět, že tato akce mezinárodního rozměru zajímá nejen samotné sportovce, ale i širokou veřejnost.“

O FIS Masters Cup
Světový pohár FIS Masters Cup je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10.000 aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem Mezinárodní lyžařské federace FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmi populární.

Více informací na www.sjski.cz.