Sportovní rybolov na Máchově jezeře už druhým rokem

03.05.2017 09:19

Máchovo jezero v loňském roce rozšířilo nabídku pro své návštěvníky o sportovní rybolov. Rybaření si zde mohou užívat jak zkušení rybáři, tak i široká veřejnost. K lovu totiž stačí nákup povolenky, resp. pověřenky a dodržování rybářského řádu pro Máchovo jezero.

Letošní sezóna byla, s ohledem na nízkou hladinu vody v jezeře po podzimním a zimním odbahňování Dokské zátoky, zahájena až 15. dubna 2017.  Z tohoto důvodu byl posunut i termín konání 2. ročníku rybářských závodů na Máchově jezeře, a to na 13. květen 2017

Propozice rybářských závodů:
Startovné: 250 Kč / účastník
Prezentace: od 6.30 hod. na pláži Klůček u stánku s občerstvením
Zahájení a trvání závodu: 8.00 – 12.00 hod.
Způsob lovu: feeder, položená, plavaná s jedním návazcem a jedním háčkem
Bodování: 1g = 1 bod
Účast: z důvodu omezeného počtu (max. 60 závodníků) je nutná včasná rezervace
Přihlášky: mailem na info@opsmachovojezero.cz
Podrobné informace o závodu: www.opsmachovojezero.cz
Rybí obsádka: cejn velký, cejnek malý, plotice obecná, perlín ostrobřichý, okoun, kapr…
Občerstvení: v ceně startovného
Ředitel závodu: Jiří Holub

Po loňském prvním ročníku se těšíme na letošní a věříme, že nám tentokrát bude více přát i počasí. Přihlášení závodníci se mimo jiné mohou těšit na několik desítek trofejních kaprů, které do jezera vysadíme ještě před termínem závodů“, říká Jiří Holub, ředitel Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero a pokračuje, "To, že se u nás dají chytit opravdu pěkné ryby, dokládají úlovky z loňské sezóny. Nebyli vyjímkou pětikiloví kapři, štiky dlouhé 80 cm a víme minimálně o jedné, skoro metrové, štice. Dravci se sice u nás mohou lovit až od počátku září, kaprů by však mohlo být dost."

O sportovním rybolovu na Máchově jezeře
Místní rybářský řád určuje celkem pět úseků vyhrazených pro rybolov, kde lze chytat na udici od 15.4. do 30.11. Rybáři se mohou těšit na kaprovitéryby dravce, především štiku, bolena, candáta, sumce, ale i úhoře. Lov dravých ryb je však povolen pouze přívlačí, na umělou nástrahu a to od 1.9. do 30.11.

Povolenky (roční, měsíční, týdenní či denní) lze zakoupit, stejně jako v loňském roce, v infocentrech v Doksech, v sezóně pak také v Regatě Máchovo jezero, v hotelu Port, kempu Andrea, jacht klubu Staré Splavy či v Infocentru ve Starých Splavech. 

Ceny rybářských povolenek zůstaly pro rok 2017 beze změn, tedy:

  •             sezónní  2 000 Kč
  •             měsíční  1 200 Kč
  •             týdenní  700 Kč
  •             denní  200 Kč

Zázemí pro rybáře v jednoduchých vytápěných chatkách má ve své  nabídce autokemp Klůček, v jehož sousedství je jeden z nejatraktivnějších rybářských úseků, určený pouze pro hosty tohoto kempu.

Více informací na opsmachovojezero.cz a regatamachovojezero.cz.