Nejrychlejší tiskárna v Evropě je v Čechách

02.07.2013 08:38

IG Group (Integraf a Systemprint Drescher), přední česká polygrafická aliance se sídlem v Náchodě, uvedla do provozu nejvýkonnější stroj pro transakční tiskoviny v Evropě, s produktivitou až 360 000 A4 za hodinu. Stroj RDP Marathon, umístěný v hale Systemprint Drescher, dokáže tedy za pouhých 5 vteřin potisknout 500 stran A4 a boří tak dosavadní pravidla na trhu s polotovary pro transakční tisk.

Vysoká kapacita stroje v kombinaci s dalšími technologiemi pro transakční tisk a direktmarketing, umožňuje naší tiskárně vytvoření ojedinělého centra na výrobu polotovarů pro transakční tisk, jako jsou třeba bankovní výpisy nebo upomínky nejen pro trh ČR, ale i pro celou střední a západní Evropu”, řekl jednatel Systemprint Drescher, Pavel Křepelka.

Specifikace
RDP Marathon má 4 tiskové věže s UV sušením a výstupem je role s maximální šíří papíru 960 mm. Dokáže tisknout rychlostí až 500 metrů papíru za minutu. K dipozici jsou dvě sady tiskových agregátů 35” a 36” včetně válců na příčné a odkládací perforace. Na jeden obrat tak lze potiskout 6 užitků formátu 450 mm x 12” nebo 12 užitků formátu A4.

Více informací www.drescher.cz.