Neděli u Máchova jezera ovládly burčáky a vína z Moravy

31.08.2015 23:50

V neděli 30. srpna se v areálu hotelu Port uskutečnil již čtvrtý ročník populární akce Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti. Cimbálová muzika a vůně čerstvého burčáku letos přilákaly téměř 2000 návštěvníků, kteří na akci dorazili velmi rozmanitými "dopravními prostředky", pěšky, autem, na kole, jachtou, lodičkou, šlapadlem, výletní lodí Hynek, koloběžkou nebo surfem. Povedlo se počasí, vládla pohodová nedělní atmosféra a zábava se protáhla až do večerních hodin. Poslední hosty vyprovázely tóny cimbálové muziky Fjertůšek, kterou přes den doplňovala místní kapela Vosty Band.

Prodalo se celkem 1300 litrů burčáků. Jako tradičně byl větší zájem o bílý burčák, který byl tentokrát z odrůdy Muškát moravský, hrozny na něj vinařství Chậteau Valtice sklidilo z vinic v obci Dolní Dunajovice. Rostoucí oblibě se však těší také růžový burčák. Ten byl z odrůdy Modrý Portugal z vinice z Valtic. Kromě burčáků si návštěvníci užívali i vybraných vín s etiketami vinařství Chậteau Valtice a Vinařství Kovacs.

Návštěvníci šli najisto
Vinobraní u Máchova jezera začíná mít již velkou tradici, a tak řada hostů šla najisto. Oblíbenou atrakcí byly i letos okružní plavby výletní lodí Hynek po Máchově jezeře, které byly navíc zcela zdarma. Vybraná vína a burčáky doplnil kuchařský tým hotelu Port o výtečné občerstvení. Mrazírny Agrimex na svém stánku nabízely nejen skvělé pokrmy z české zeleniny, ale zejména mražené ovocné speciality značky Dione. Děti si je navíc odnášely zcela zdarma, stačilo pouze nakreslit obrázek ovoce.

MINORmálně tančíme
Spousta zábavy čekala na ty nejmenší. Ve velké dětské soutěži, které se zúčastnilo 293 dětí, vyhrával každý. Vrcholem bylo slosování soutěžních kartiček, ze kterého si výherci odnášeli atraktivní ceny jak pro děti, tak i pro dospělé. Pověstnou třešničkou na dortu nedělní zábavy bylo představení dětského divadla Minor. Originální představení ala rockový koncert „MINORmálně tančíme“ zahráli herci hned dvakrát a zapojit se do něj mohli děti i jejich rodiče.  

Hlavní organizátor Vinobraní u Máchova jezera, hotel Port, spolu se svými partnery, Chậteau Valtice, Regata Máchovo jezero a Agrimex již nyní zvou na příští jubilejní pátý ročník, který se bude tradičně konat o posledním srpnovém víkendu 2016.

Více informací a fotografií na Google iDrive.