Náchod se stává městem polygrafie

14.06.2013 10:00

V Náchodě již delší dobu probíhá postupné propojování aktivit českých polygrafických společností Integraf a Systemprint Drescher. Tyto aktivity ještě dále podpořilo dubnové dokončení dostavby nové moderní haly, čímž došlo i k fyzickému propojení obou subjektů. Zásadních změn však doznal i strojový park obou společností, řízení výroby a v neposlední řadě také obchodu. Slavnostní otevření nové haly a představení nových technologií pod názvem “Integraf  Open Day” se s úspěchem odehrálo v pátek 31. května za přítomnosti starosty města Náchod, Jana Birke a zástupců bankovního sektoru, státní správy, odborného i regionálního tisku, dodavatelů a polygrafické veřejnosti. Z rukou jednatele společnosti Heidelberg Praha, Martina Prouzy, převzali majitelé tiskárny Integraf prestižní ocenění “Technology by Heidelberg” spolu s certifikátem “Heidelberg Partner ve formátové třídě 70 x 100 cm”.

Rozsah investičního projektu IG Group je v této době ojedinělý. Obě společnosti v něm však vidí velký potenciál pro další růst kvality, rychlosti a komplexnosti polygrafických služeb.  

Naším cílem je nabízet vysoce kvalitní a komplexní služby za atraktivní ceny a pod jednou střechou. Díky kooperaci v rámci IG Group můžeme nabízet nejen nejširší portfolio služeb na jedné adrese, ale také zajímavou cenu díky centrálnímu evropskému řízení nákupu, obchodu, zdrojů, a také novým technologiím. Tím vším se nám daří neustále zefektivňovat celý výrobní proces. V neposlední řadě těžíme i z výhodné geografické polohy Náchoda v rámci Evropy. Při tom všem však Integraf i Systemprint Drescher zůstávají samostatnými, byť velice úzce propojenými obchodními subjekty”, řekl Pavel Křepelka, obchodní ředitel skupiny IG Group a jednatel Systemprint Drescher.

Společná hala i obchodní oddělení
V nové hale byla instalována unikátní technologie tisku pomocí hi-reactive UV barev, označovaná LE-UV. Nové, větší místo zde našlo také mailingové centrum pro transakční zakázky a DM služby, a také centrální řízení výroby pro obě společnosti, což přineslo defakto okamžité zvýšení efektivity.

Proměnou prošla obě obchodní oddělení. Integraf nyní obchodně zastupuje společnost Systemprint Drescher v rámci trhu v Čechách a na Slovensku. Obchodníci Systemprint Drescher se tak zaměřují výhradně na své zahraniční klienty a projekty v rámci skupiny EPPE Groupe.

Unikátní technologie, první instalace v ČR:

LE-UV
Ve výrobní hale Integraf našel místo unikátní archový tiskový stroj s označením Heidelberg CD 102-5LX+Dry Star LE-UV. Nová technologie umožňuje aplikovat nejen různé efekty a povrchové úpravy tiskovin, ale zejména potiskovat nestandardní materiály, nesavé substráty a plasty. Obrovskou výhodou je zpracování zakázky tzv. “just in time”, tedy na počkání, což umožňuje unikátní systém zasoušení barev a laků. Výsledkem je rychlejší a levnější zpracování ve špičkové kvalitě s výrazným ekologickým aspektem. “O bezkonkurenční rychlosti výroby, finalizaci tiskovin a špičkových povrchových efektech se mohli na vlastní oči přesvědčit i návštěvníci “Open Day” v pátek 31. května. Přímo před nimi jsme demonstrovali potenciál a schopnosti technologie LE-UV. Prakticky online jsme vytiskli a zpracovali netradiční brožury, se složitou povrchovou úpravou, které si návštěvníci mohli odnášet jen pár minut po zahájení tisku. Jsme tak zřejmě držiteli českého rekordu v rychlosti výroby takto složité tiskoviny ☺”, okomentoval prezentaci nového stroje Petr Čejchan, výrobní ředitel IG Group.

RDP Marathon
Do haly Systemprint Drescher byl nově instalován vysoce výkonný stroj pro kontinuální tisk transakčních polotovarů RDP Marathon. Jde o vůbec nejrychlejší tiskovou technologii v Evropě a IG Group se může pyšnit titulem první instalace v ČR. Za pouhou hodinu dokáže vytisknout 360 000 ks A4. IG Group bude potenciál stroje využívat nejen pro ČR, ale jeho kapacita je zaměřena zejména na zakázky pro střední a západní Evropu.

Více informací www.integraf.cz.