Na Máchově jezeře to žije i v zimě

28.01.2014 17:59

Konečně dorazila zima a zamrzlo i  Máchovo jezero . V době, kdy většina rodin plánuje jarní prázdniny na lyžích, nabízí zamrzlé jezero originální alternativu k zimním zážitkům na horách. Návštěvníci oceňují zejména klid, který u Máchova jezera v mimosezóně panuje. Výčtem zimních aktivit si zde však zimní sezóna s tou letní příliš nezadá. Na prvním místě je určitě bruslení, pro které nabízí 278 ha jezera dostatek prostoru, samozřejmostí je hokej, výjimkou dnes nejsou ani bruslaři s kitem, často na jezeře můžete zahlédnout i příznivce ice sailingu (plachetnice na bruslích). Pokud napadne sníh a led je dostatečně silný, bývá na jezeře udržována nejen bruslařská dráha a několik hokejových hřišť, ale i stopy pro běžkaře.


Zázemí pro bruslaře

Postupně se zlepšuje i zázemí, které Máchovo jezero nabízí v zimních měsících. Zejména o víkendech, když je jezero zamrzlé, jsou k dispozici některé ze stánků s občerstvením na místních plážích, otevřena bývá i oblíbená Valdštejnská plovárna, po celý týden jsou pak k dispozici kompletní služby hotelu Port, který leží přímo na břehu Máchova jezera. Zvyšující se zájem o netradiční zimní dovolenou potvrzuje i ředitel tohoto čtyřhvězdičkového hotelu, Vladimír Bureš: “Naši hosté oceňují především ticho, klid a kombinaci zimních aktivit s relaxací v našem sport a wellness centru. Kouzlo zimního Máchova jezera k nám rok od roku jezdí obdivovat více hostů, zejména rodin s dětmi.

Vyhledávaným cílem rodin bývá Muzeum Čtyřlístek v Doksech. Máchův kraj je totiž domovem postaviček z legendárního komiksu Čtyřlístek. V něm se Doksy změnili na Třeskoprsky, Máchovo jezero na rybník Blaťák a hrad Bezděz se jmenuje Bezzub. V únoru má muzeum otevřeno každou sobotu a neděli od 13:00 do 17:00 hodin. Se Čtyřlístkem si můžete užít i putování kolem Blaťáku v rámci pobytového balíčku hotelu Port, ve kterém je mimo jiné i návštěva muzea.