Máchovo jezero hýří barvami

08.10.2013 16:23

Význam Máchova jezera v posledních letech roste. Koná se zde více akcí, v nabídce je více služeb, dobrých restaurací i ubytovacích zařízení, které lákají více návštěvníků. Málokdo však ví, jak barevný a jedinečný je zde podzim a zvláště pak babí léto. I přes ranní mlhy je počasí skvělé, přes den svítí sluníčko a teploty mnohdy šplhají až k 20°C. Ideální podmíny pro vyjížďky na kolech, procházky krásně zbarvenou podzimní přírodou, houbaření, návštěvu celé řady hradů a zámků a nebo plachtění po jezeře. Dobře vybaveným zázemím pro sportovní i relaxační aktivity je hotel Port, ležící přímo na břehu Máchova jezera. Letní sezóna zde splnila všechna očekávání, ale důvodů k oslavám má hotel Port v tomto roce více.

V červenci to byl rok od znovuotevření, po rozsáhlé rekonstrukci a dostavbě hotelu, která, spolu se skvělými službami, jedinečnou atmosférou a ochotným personálem, přilákala v letošní letní sezóně rekordní množství hostů.  Velkého ocenění se hotel dočkal v druhé polovině září, kdy se stal absolutním vítězem ve veřejné soutěži STAVBA ROKU 2013 LIBERECKÉHO KRAJE. Zde kromě vítězství v hlavní kategorii o Cenu Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c. získal také nejvíce hlasů veřenosti a stal se nejsympatičtějším stavebním počinem.

Letní sezóna 2013 dopadla velmi dobře. Podíl na ní má nejen atraktivita hotelu Port a jeho okolí, ale zejména vstřícný a vlídný personál, který neustále přemýšlí, jak naše hosty zaujmout, aby si pobyt v Portu pokaždé užili naplno. Za velmi povedenou považuji naši letní nabídku “Léto jako u moře”, která byla letos nejžádanější, řekl Ilja Šedivý, předseda představenstva, Regata Čechy, a.s.

Sezóna nikdy nekončí
Letní sezóna u Máchova jezera a v hotelu Port skončila, ale začíná zde nová, podzimní, hýřící barvami. I tu ale postupně nahradí zima a jezero se promění v kluziště o rozloze 278 ha. Kouzlo Máchova kraje ve všech ročních obdobích je silné a je škoda, že jej dosud objevilo tak málo lidí. Tím spíše, že je zde k dispozici celoroční zázemí v podobě hotelu Port, kde lze dobíjet baterie nejrůznějšími způsoby. Tím nejoblíbenějším však stále zůstává Sport a wellness centrum s vnitřním vyhřívaným bazénem, saunou, párou a vyhlášenými masážemi.

Máchovo jezero v barvách naleznete zde Google iDrive.