Houbový srpen v hotelu Horizont

24.07.2013 09:34

Plánujete dovolenou nebo jenom výlet do Krkonoš? Rozhodně nepřehlédněte sezónní nabídku hotelu Horizont a to nejen tu ubytovací, ale také gastronomickou. Pod taktovkou šéfkuchaře Jiřího Švestky zde každý měsíc připravují sezonní gastronomické speciality. Koncem července si ještě můžete užívat kulinářské pochoutky z meruněk, ale pro měsíc srpen jsou již na programu dobroty z hub. A jak připravuje séfkuchař Švestka "vepřovou panenku ve slanině, podávanou s houbovou omáčkou", nám sdělil přímo autor receptu.

Recept na deset porcí:
Vepřová panenka       1500 g
Smetana ke šlehání      400 g
Lahůdková slanina       300 g
Máslo                           100 g
Houby čerstvé              400 g
Sůl                                  10 g
Pepř ml.                           3 g
Olej                              100 g

Vepřovou panenku očistíme, nakrájíme na cca 150 g špalíčky, které opepříme, osolíme, zabalíme do slaniny a opečeme zprudka na oleji po všech stranách asi dvě minuty a dáme na tři minuty zapéct do trouby, rozehřáté na 180 stupňů.

Očištěné a na plátky nakrájené houby orestujeme na másle, opepříme, zalijeme smetanou a necháme přejít jemně varem. Poté osolíme a případně dochutíme pepřem. Na střed talíře dáme hříbkovou omáčku a na ni klademe maso rozkrojené šikmým řezem. Podáváme se žemlovým knedlíkem.

Dobrou chuť Vám přeje Jiří Švestka, šéfkuchař hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou.