Hotel Port u Máchova jezera zná termín svého otevření

14.06.2012 16:09

Investice více než 150.000.000 Kč do rozvoje regionálního cestovního ruchu
Nádherná lokalita s dobrou dopravní dostupností
Větší kapacita a portfolio služeb **** hotelu
1.7.2012 zahájení provozu pro veřejnost


Provozovatel obchodních domů a hotelů, společnost Regata Čechy, a.s., oznámil termín znovuotevření hotelu Port u Máchova jezera. Hotel procházel rozsáhlou rekonstrukcí a zároveň dostavbou od září loňského roku. Termín otevření pro veřejnost  je stanoven na 1.7.2012.

Jedním z hlavních impulsů k náročné rekonstrukci a dostavbě hotelu Port pro nás byla rostoucí poptávka po opravdu kvalitních hotelových službách v tuzemsku. Máchovo jezero navíc patří mezi tři hlavní rekreační destinace u vodních ploch v České republice. Výstavba trvala rekordně krátkých 10 měsíců. Jsme tak rádi, že v neděli 1.7. 2012 stihneme otevřít hotel přímo na začátku hlavní turistické sezóny”, řekl Ilja Šedivý, předseda představenstva, Regata Čechy, a.s.

Do nové sezóny vstupuje hotel Port nejen s jednou hvězdičkou navíc, ale také s novým sloganem “VÁŠ NOVÝ PŘÍSTAV HOTEL PORT…”. Ten má vyjadřovat cíl hotelu, poskytovat příjemné přátelské prostředí a zároveň špičkové služby moderního čtyřhvězdičkového hotelu.

Rekonstrukce a dostavba v detailech Hotel Port prošel nejrozsáhlejší stavební proměnou od svého vzniku v roce 1932. Původní budova hotelu je zcela zrekonstruována a zároveň rozšířena o nové křídlo, které je zajímavé i ze stavebního hlediska. Vzhledem k blízkosti hladiny jezera je stavba založena na pískovcové skále pomocí pilot. Po důkladném geologickém průzkumu se podařilo čelní fasádu ukotvit ještě na sklaním podloží.

Ubytovací kapacita narostla z původních 50 na více než 120 osob, resp. z původních 25 pokojů na 62 moderních a větších pokojů, z nichž některé je možné propojit a 3 z nich jsou apartmá. Počet míst v restauraci stoupl z 60 na 152. Dostavba nového křídla hotelu vytvořila s původní budovou jeden celek, ve kterém nově vzniklo plně vybavené sport a wellness centrum s vnitřním bazénem, vířivkou, parní kabinou, saunou, prostorami pro masáže, fitness, dvěma bowlingovými dráhami, stolním tenisem a badmintonem.

K dispozici je také víceúčelový konferenční sál s kapacitou až 200 osob, resp. 120 osob ve „školním” uspořádání, s výhledem na jezero, dva salonky a další zázemí potřebné pro konání firemních i soukromých akcí. Pohyb po hotelu usnadňují dva moderní osobní výtahy.

Proměnám se nevyhnul ani rozsáhlý pozemek kolem hotelu o rozloze 3,5 ha. Ten  nabízí vlastní písečnou pláž a lesopark, venkovní vyhřívaný bazén, hřiště na plážový volejbal, tenisový kurt, minigolf, hlídané parkoviště a půjčovnu jízdních kol, lodiček, šlapadel, katamaránů a surfů. V zimě, za příznivých klimatických podmínek, je k dispozici celých 278 ha přírodního kluziště a v okolí jezera jsou také pravidelně upravovány trasy pro běžecké lyžování.

Celkové náklady projektu Rekonstrukce a dostavba hotelu Port se vyšplhaly až na 150.000.000,- Kč. Na této částce  by se z více jak  jedné třetiny měla podílet Evropská unie, resp. její Fond pro regionální rozvoj. Zbývající, přibližně dvě třetiny byly financovány investorem,  společností Regata Čechy, a.s., jedna třetina z vlastních prostředků a jedna třetina prostřednictvím úvěru od UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

Význam hotelu pro region
Posun kategorie hotelu ze tří hvězdiček na čtyři a rozšíření jeho kapacity z 25 na 62 pokojů vyvolalo potřebu dalšího kvalitního peronálu a vzniklo zde 16 zcela nových pracovních míst. Větší počet hostů  v hotelu přinese také větší příjmy subjektů podnikajících v regionu. Hotel samotný se pak na denní bázi bude maximálně snažit využívat osvědčených místních zdrojů, ať už jde o dodavatele služeb, nebo potravinářských či nepotravinářských produktů.
 

Diskusní téma: Hotel Port u Máchova jezera zná termín svého otevření

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek