Hotel Horizont pečuje o hvězdy FIS Masters Cup 2013.

06.03.2013 16:52

Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou bude opět pečovat o závodníky i organizátory již 9. ročníku závodů světového poháru ve sjezdovém lyžování FIS Masters Cup organizovaného na území ČR.


V Peci pod Sněžkou se tento prestižní a divácky atraktivní závod jezdí od roku 2008. Sjezdové tratě pro slalom a obří slalom se připravují na sjezdovce Javor. Závodů se účastní ženy i muži od 30 let věku ve věkových kategoriích odstupňovaných po 5 letech. V letošním ročníku se předpokládá opět účast více než 200 závodníků z celého světa včetně silného českého zastoupení. Potkáte zde závodníky z pro nás exotických zemí jako je Chile, Nový Zéland nebo Kazachstán. Přijedou i američané a samozřejmě evropané. Ze severu i z jihu. A mezi nimi i např. president rakouského lyžařského svazu pan Prof. Schröcksnadel nebo předseda subkomise FIS Masters pan Harald Herbert. A v roli nejvýše postaveného arbitra se představí další legenda českého lyžování. Po Miloslavu Sochorovi a bronzové medailistce z OH v Sarajevu bude letos funkci technického delegáta FIS zastávat vítěz prestižního závodu v kombinaci v Kitzbühelu Bohumír Zeman.

Největší koncentrace závodníků a organizátorů bude opět v hotelu Horizont, který zajišťuje zázemí i pro letošní ročník. A to nejen pro organizátory, ale také pro většinu závodníků. Zvláště těch zahraničních, kteří budou v Horizontu i ubytováni. V sobotu večer, 9.3.2013, proběhne ve společenském sálu hotelu Horizont slavnostní vyhlášení výsledků slalomu a večerní párty.

Světový pohár FIS Masters Cup je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10.000 aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty, proto jsou závody FIS Masters i divácky velmi populární.

Více informací na www.sjski.cz nebo  www.hotelhorizont.cz .