Druhý ročník Vinobraní u Máchova jezera se vydařil

02.09.2013 10:24

V sobotu 31. srpna se v areálu hotelu Port uskutečnil již druhý ročník akce Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti, který navštívilo více než 1100 návštěvníků a prodalo se téměř 1000 litrů burčáku z vinařství Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice. Letošní hrozny na výrobu prvního burčáku přitom sklidili a vylisovali ve Valticích teprve v pondělí 26.8.2013. Na výběr byl premiérový bílý burčák z odrůdy Irsai Oliver a růžový burčák z odrůdy Modrý Portugal, který ve Valticích vyrobili exkluzivně pro Vinobraní u Máchova jezera. Větší oblibě se těšil bílý, sladší burčák, kterého se prodalo více než 700 litrů. Burčáky byly doplněny o nabídku prémiových vín z Vinných sklepů Valtice a z Vinařství Kovacs.

I letos se podařilo vytvořit skvělou atmosféru a program byl opravdu bohatý. Na pódiu přímo na břehu Máchova jezera se střídala moravská cimbálová kapela Fjertůšek s místní skupinou Vosty Band. Hojně využívané a navíc zcela zdarma byly okružní plavby výletní lodí Hynek po Máchově jezeře. Firma Agrimex na svém stánku nabízela mražené ovocné speciality Dione, vyráběné z čerstvého ovoce a představila horkou novinku v podobě krémových polévek z českého hrášku a brokolice. Velký zájem byl o komentované prohlídky nedávno zrekonstruovaného hotelu Port, ale asi nejvíce si odpoledne užily děti. Ve velké dětské soutěži, které se zúčastnilo 221 dětí, vyhrával totiž každý. A vrcholem bylo slosování soutěžních kartiček, ze kterého si výherci odnášeli opravdu hodnotné ceny jak pro děti, tak i pro dospělé.

Plný sál diváků si mohli užívat herci dětského divadla Minor, jejich výkony si naopak užívali nejen ti nejmenší diváci. Na programu byla 4 představení, hrála se interaktivní hra „Přines a hraj“, ve které účinkovaly plyšáci a další přinesené hračky dětských diváků a jako druhá na programu byla něžná pohádka „O Malence“.

Myslím, že letošním ročníkem jsme posunuli pomyslnou laťku úrovně našeho Vinobraní opět výše a jsme rádi, že jeho návštěvníci odcházeli spokojeni. Pro nás je to vždy dobrá příležitost, prezentovat výjimečný areál a zejména vlídnou tvář hotelu Port našim spoluobčanům z Doks a Starých Splavů, ale i novým hostům. Příští ročník Vinobraní určitě bude a pravděpodobně opět poslední prázdninovou sobotu,“ řekl Ilja Šedivý, předseda představenstva společnosti Regata Čechy, a.s., která hotel Port vlastní a provozuje.

Více fotografií na Google iDrive.