Burčáky z Château Valtice opět zavítají k Máchovu jezeru

25.08.2015 09:43

V neděli 30.8. dorazí již počtvrté čerstvé moravské burčáky na Vinobraní u Máchova jezera a to přímo z vinařství roku Château Valtice - Vinné sklepy Valtice. Bílý burčák bude letos z vinice z obce Dolní Dunajovice pod Pálavou, z krásné aromatické odrůdy Muškát moravský, která se v Čechách nazývá též Mopr. A právě o prosazení názvu Muškát moravský se zasloužil Antonín Šťastný, který stál u znovuzrození vinařského dominia Château Valtice, tohoto rodinného vinařství.  V nabídce však bude i stále populárnější růžový burčák. Ten bude vyroben z tradiční odrůdy Modrý Portugal z vinice z Valtic.

 

Milovníci vína a dobré zábavy tak již mají v diáři program na neděli 30. srpna od 13 hodin, kdy začíná 4. ročník Vinobraní u Máchova jezera a zábavného odpoledne pro děti v areálu hotelu Port. Atmosféru jim bude zpříjemňovat místní hudební skupina Vosty Band, kterou stylově doplní tradiční moravská cimbálová muzika Fjertůšek, a to až do večerních hodin.

 Letošní sklizeň hroznů
"V letošním roce je vegetace hodně napřed díky vysokým teplotám, které jsou na jižní Moravě už od jara. Znamená to, že bílé odrůdy budeme sklízet přibližně o 14 dní dřív než v loňském roce. Sklízet se letos bude ani ne tak podle cukernatosti, ale spíš podle obsahu přírodních kyselin. Vysoká kvalita moravských vín je založena i na krásné šťavnaté přírodní kyselině. Navíc to vypadá, že letošní rok bude opět velmi příznivý pro výrobu špičkových červených vín, jako tomu bylo třeba v letech 2011 a 2012," říká David Šťastný, ředitel Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, a.s.

Program a zábava pro celou rodinu
Kromě čerstvých burčáků a skvělých vín budou i letos velkým lákadlem bezplatné okružní plavby lodí Hynek po Máchově jezeře. Mražené ovocné speciality a dřeně značky Dione doveze firma Agrimex, která je již tradičně bude po celou dobu akce nabízet za symbolické ceny a pro děti za nakreslení obrázku ovoce dokonce zcela zdarma. Dostatek dobrého jídla zajistí kulinářský tým hotelu Port, který celou akci organizuje.

Na děti opět čeká velká dětská soutěž. Za splněné úkoly získá každý odměnu i možnost zúčastnit se losování o atraktivní dětské i dospělácké ceny. A chybět ani letos nebude dětské divadlo Minor. To přiveze originální představení "MINORmálně tančíme", které zahraje hned dvakrát.